Порівняти

  • Немає товарів для порівняння
Очистити все Порівняти
Кошик 0 грн
0
ЧЕРДАЧНЫЕ ЛЕСТНИЦЫ ALTAVILLA
ЧЕРДАЧНЫЕ ЛЕСТНИЦЫ BUKWOOD
ЧЕРДАЧНЫЕ ЛЕСТНИЦЫ FAKRO
ЧЕРДАЧНЫЕ ЛЕСТНИЦЫ OMAN
ЧЕРДАЧНЫЕ ЛЕСТНИЦЫ ROTO

Як і де встановити драбину на горище в будинку. Практичні рекомендації

Якщо Ви вже вирішили купити сходи на горище, то, як правило, другим логічним питанням повинно бути: де і як правильно їх встановити? Конструкції приміщень можуть бути найрізноманітнішими, і щоб не послабити існуючі елементи будинку обновкою, запобігти витоку тепла і просто, щоб нічого не впало на голову – слід знати як і де зробити люк на горище і відповідно змонтувати сходи до нього.

Навіщо потрібна драбина в будинку?

Якщо Ви щасливий власник двоповерхового будинку або котеджу, дворівневої квартири або комерційного приміщення з мансардою і скатної дахом – у Вас обов’язково утворюється практично не використовуване (спочатку так точно) місце, ім’я якому – горище.

 

Навіщо ж потрібні сходи до нього і що там можна робити:

 

  • проводити ремонт даху і її поверхні
  • робити огляди кроквяної системи
  • ремонтувати водостічні системи
  • виправляти неполадки і чистити засмічення в жолобах або снігозатримувачах
  • встановлювати і технічно обслуговувати різного роду антени, наприклад, для Інтернету або ТБ
  • прочищати димоходи та вентиляційні канали
  • проводити обслуговування витяжних вентиляторів
  • облаштувати додаткову житлову зону: кабінет, ігрову або навіть спальню.

 

В сучасних двоповерхових будинках підлога знаходиться на рівні землі і навіть при наявності невисокого цоколя, дістатися до нього буває вкрай складно. Якщо Ви, звичайно, не професійний промисловий альпініст.

 

Набагато простіше використовувати для робіт з покрівлею горище – зручно піднятися по висувних горищних сходах і пройти до мансардного вікна. До речі, саме вікно виконує ще 2 дуже важливі функції: освітлення горищного простору денним світлом і естетичну функцію практичного елементу в дизайні будинку.

 

Єдиним нюансом у всьому цьому, є правильна установка самих сходів на горище. Давайте розглянемо, типові складності при її монтажі.

5 складнощів при встановленні горищних сходів

 

Складність №1. Де встановити люк, щоб він не псував інтер’єр

 

Спальня, в даному випадку, відпадає відразу.

 

Бувають варіанти розміщення сходів в коридорі або вітальні, але це також не для всіх. Треба враховувати, що механізм в розкладеному вигляді займає досить багато місця і якщо в цих зонах є габаритна меблі або постійний рух людей – це Вам також не підійде.

 

Оптимальним рішенням є розміщення горищних сходів в господарській коморі або гардеробній, але тут вже також варто враховувати Ваші уподобання попередньо. Найкраще визначатися з майбутнім місцем розташування люка для виходу на горище ще на етапі проектування будинку або квартири.

 

Складність №2. Врахувати ухил даху

 

При установці сходів на горище варто думати не тільки про простір з якого буде відбуватися підйом, але і про зону в яку буде потрапляти людина. Не рекомендується робити люк в місцях близьких до країв будинку, так як ухил даху там дуже низький і сумнівно, що у Вас буде можливість проповзти, не кажучи вже про вільне проходження.

 

Складність №3. Зрозуміти особливості конструкції будинку

 

Логічно, що наявність люка в конструкції будинку значно послаблює її в цілому. Тому, важливо заздалегідь і на професійному рівні прорахувати краще місце розташування отвору і його допустимі розміри.

 

З дерев’яними конструкціями справа йде трохи простіше, головне знати особливості кроквяної системи і настил балок. З монолітними залізобетонними коробками будинків ситуація гірше – не можна просто взяти і прорубати бажану ділянку. Але завжди можна знайти вихід – ми рекомендуємо звернутися до грамотного архітектора, який прорахує найменш напружене місце в конструкції і дасть “добро” на формування люка. Самостійно приступати до такої справи категорично не рекомендується.

 

Складність №4. Уникнути тепловтрат

 

В незалежності від того, промерзає у Вас горище чи ні, наявність люка неминуче веде до втрат тепла. У більшій чи меншій мірі, звичайно, кожне приміщення в цьому плані індивідуальне. Ми рекомендуємо додатково утеплити люк самостійно або “приготувати саночки з літа” і купити відмінні вже утеплені сходи на горище. Безліч подібних моделей, Ви можете знайти в розділі нашого сайту “Утеплені сходи“.

 

Складність №5. Підібрати сходи, які підходять по висоті

 

Як правило, неможливо ідеально підібрати модель горищних сходів до висоти приміщення. Тому, добре, що всі провідні виробники дають можливість встановити додаткові ступені або зробити непомітний спил.

 

Якщо Ви хочете підібрати найкращі сходи на горище для свого будинку і уникнути більшості перерахованих вище складнощів – довіртеся професіоналам з “100 Драбин” і повірте, Ви точно залишитеся задоволені!